Tarina & tekijät

Dynamik syntyi, kun me softakehittämisen veteraanit kokoonnuimme yhteen ja totesimme, että haluamme auttaa yrityksiä toimimaan fiksummin tekoälyn avulla.

Ford model T

Emme olisi olemassa ilman uskallustamme kyseenalaistaa vallitsevia olosuhteita. Saamme toimeentulomme asioiden parantamisesta, joten katsomme aina tulevaisuuteen. Moni toimiva tekoälyratkaisu oli sula mahdottomuus vielä hetki sitten ja me Dynamikilla haluamme haastaa sekä asiakkaamme, että henkilökuntamme vaatimaan tuloksia, joilla pystymme muuttamaan toimialaamme pala kerrallaan.

Etenemme laatu edellä ja uskomme, että asiakkaidemme lennokkaillekin ideoille tulee antaa mahdollisuus. Olemme ylpeitä työntekijöistämme ja projekteistamme, jotka yhdessä ovat muovanneet meistä tavanomaisesta poikkeavan yrityksen.

Kokeneimmat kehittäjämme aloittivat työnsä tekoälyn parissa jo 90-luvulla, jolloin he julkaisivat ensimmäiset itse rakentamansa algoritmit. Dynamik perustettiin 2019 vastaamaan markkinoiden tarpeeseen laadukkaista tekoälyratkaisuista, jotka tarjoavat asiakkaalle konkreettisia parannuksia operatiiviseen työhön.

Tiimimme jäsenet tulevat monista taustoista ja kansalaisuuksista, mikä mahdollistaa asiakkaan lähestymisen vahvalla kirjolla ymmärrystä eri toimialoja sekä kulttuureita kohtaan. Näin säästämme kaikkien aikaa ja pääsemme nopeammin liiketoiminnan ytimeen, kehityskohteiden ja asiakkaan työn haasteiden äärelle.

Koska väkemme työskentelee useasta maasta eri aikavyöhykkeillä, olemme täydessä etätyövalmiudessa niin sisäisessä, kuin asiakkaan toivoessa myös ulkoisessa työssä.

Missio:

Kehitämme yritysten toimintaa ja kannattavuutta antamalla heidän käyttöönsä tekoälymoduuleja automatisoimaan manuaalisia prosesseja.

Visio:

Tahdomme jonain päivänä olla itse kehittämistämme tekoälymoduuleista tunnettu ja kansainvälisesti arvostettu tekoäly-yhteisö.

Arvot:

Odotuksien ylittäminen

Kunnianhimoinen tavoitteemme on tehdä kaikki hieman vaadittua paremmin, niin sisäisesti, kuin asiakastyössäkin.

Uteliaisuus

Kannustamme oppimiseen ja itsensä kehittämiseen kaikissa muodoissa. Intohimo uusien taitojen hankkimiseen on meitä yhdistävä tekijä.

Monimuotoisuus

Arvostamme erilaisuutta. Tule sellaisena kuin olet. Monimuotoisuus tekee tiimistä vahvemman, kun sen jäsenet oppivat uutta toisiltaan.

Joustavuus

Etsimme jatkuvasti uusia keinoja työn sovittamiseksi omaan elämäntyyliin. Rutiinit on tehty uudistettaviksi. Meillä on vapauden ja vastuun kulttuuri.


Tiimimme:

Tuomas

Tuomas Mikkonen

Toimitusjohtaja, perustaja

+358 40 830 60 29
tuomas@dynamik.fi
Inka

Inka Isotalo

Operatiivinen johtaja

+358 40 354 84 36
inka@dynamik.fi
Antti

Antti Laitala

Teknologiajohtaja, perustaja

antti@dynamik.fi
Sergei

Sergei Aleshkin

Vanhempi algoritmisuunnittelija

sergei@dynamik.fi
Sebastian

Sebastian Garcia

Algoritmisuunnittelija

sebastian@dynamik.fi
Marzieh

Marzieh Kakavandfaramani

Algoritmisuunnittelija

marzieh@dynamik.fi
Jari

Jari Hasa

Vanhempi Full Stack -devaaja

jari@dynamik.fi
Tania

Tania Akter

Ohjelmistonkehittäjä

tania@dynamik.fi
Tauyekel

Tauyekel Kunzhol

Ohjelmistonkehittäjä

tauyekel@dynamik.fi
Aino

Aino Mikkonen

Työyhteisöpäällikkö

aino@dynamik.fi
Niklas

Niklas Nymark

Harjoittelija

niklas@dynamik.fi
Innopoli

Dynamik Oy

Tekniikantie 12
02150 Espoo, Finland